Nouzové otevření auta


Nouzové otevření auta

Každému z nás se může stát, že omylem zapomene klíče ve svém autě a zavře dveře. Když pak auto „zacvakne“ zámky, uvědomíte si, že nastal velký problém!

Né každý má k autu náhradní klíč, nebo není zrovna po ruce a pak musí řešit jak auto otevřít.

otevreni auta

otevreni auta

Náš zámečník Vám otevře auto bez poškození vozu nebo zámku. Auta otevíráme vždy specializovanými přípravky přes zámek dveří.

speciální přípravek

Moderní vozy používájí jako rozšíření zabezpečení tzv. Safe systém. Toto zabezpečení zabraňuje, aby v případě, že byl automobil uzamčen, došlo k vytažení pojistných tlačítek na vnitřní straně dveří, ale nelze vůz otevřít ani vnitřními a venkovními klikami. Dále dojde k odpojení tlačítek centrálního zamykání vozu. Zloději tak není nic platné ani rozbití okna, protože Safe system nedovolí otevřít dveře automobilu.

Vozidla s tímto zabezpečením, je možné otevřít pouze přes zámek ( vlastním klíčem, nebo specializovaným přípravkem ) nebo použitím originálního dálkového ovladače spárovaného s vozem.

Přesto se bohužel najdou i neodborní “ zámečníci „, kteří se snaží takový vůz otevřít pomocí drátu tzv. vyháčkováním. Výsledek bývá poškrábané či dokonce promáčknuté auto, propíchaná těsnící guma dveří či podrápaný interiér vozu. A auto ? Zůstáva zamčené !

Vždy se nejprve zeptejte zda-li je zámečník, kterého máte v plánu oslovit, vybaven specializovanými přípravky určenými pro váš typ vozu. Vyhnete se tím zbytečným potížím.

Náši zámečníci jsou vybaveni přípravky pro otevření nejběžnějších značek a typů aut, které jezdí na našich silnicích.
Patří mezi ně např: ŠKODA – Fábia, Octavia, Superb, Yeti ; BMW – řada E46, E60, E80, E90 ; AUDI – řada A3, A4, A6 ; VW – Passat, Golf, Tuareg ; FORD –  Modeo, Fokus, Transit

A mnoho dalších značek a typů aut.


Máte potíže se zámkem ? Protáčí se nebo jde špatně otočit klíčem ?

Může to být způsobeno opotřebováním klíče nebo vnitřních lamel zámku.

Náš zámečník krom otevření auta provádí i repase zámků, spínaček i opotřebených klíčů. Více se dozvíte v sekci Auto zámky